pondělí 22. června 2015

Dnešní den v Kiss Morava + nákupy na Aliexpress

Ahoj všichni!
Minulý týden jsem Vám slibovala článek o rádiu Kiss Morava, ve kterém jsme dneska byli ze školy. 
Nafotila jsem pár fotek (bohužel jen mobilem) a chtěla bych Vám sem napsat pár svých poznatků z celého dnešního dne. Nakonec přidám i úplně mega mini nákup z Aliexpressu. Byla to taková testová koupě, kdy jsem si vlastně chtěla koupit jen jednu levnou věc, abych zjistila, jestli je to opravdu spolehlivý obchod a podobně. 

Začnu tedy dneškem. Naše exkurze v Kiss Morava trvala asi jen půl hodiny, ale pro mě to bylo hodně přínosné. Je mnoho povolání, které bych chtěla jednou dělat a mezi ně patří také reportér, moderátor a něco podobného. První nás tam vlastně pozvali do takové zasedací místnosti, kde nám všechno popsali a podobně. Potom jsme měli tu možnost jít se podívat do nahrávacího studia. Bylo to naprosto bombastické! Nikdy jsem nic takového neviděla, takže to byl zážitek. Místnost byla vyplněná nějakým měkkým materiálem, přes který vlastně nepronikal dovnitř žádný zvuk, což je nutné. Dále jsem tam mohla vidět až 3 mikrofony tudíž v jednom vstupu mohli mluvit i tři lidi, spoustu nějakých obrazovek, kde na dvou viděli hudbu, co se hraje a takové a na druhé si mohla moderátorka vyhledat nějaké informace, co se týče počasí, zpráv a vlastně tam byla připojená na internet. Dozvěděli jsme se, že pokud bychom měli zájem sledovat živě práci moderátorů, můžeme na internetu sledovat jejich práci přes kameru, která byla zavedena v místnosti. ZDE!
Dva z mých spolužáků já bych se do toho asi ještě moc nehrnula si mohli vyzkoušet asi minutový vstup, takže jste je okolo půl desáté ráno mohli slyšet. 

Každopádně. Chtěla jsem Vás, kteří žijete v okolí Ostravy, informovat, že rádio Kiss Morava stálehledá a nabírá Kiss Patronky. Jde vlastně o to jezdit s autem Kiss Morava a také oblečená/ý v oblečení jejich značky na různé akce a vytvářet tam tu atmosféru, lákat lidi na to, aby poslouchali Kiss a podobně. Plat je tam krásných 70 na hodinu, takže si myslím, že se to opravdu vyplatí a při studiu vysoké školy je to fakt bomba. Podmínkou je věk 18 let a myslím si, že také řidičák. Stačí jen na email Kissu poslat svůj životopis a čekat až si Vás pozvou :)Po exkurzi jsme se ještě s holkama stavily do Forum Nová Karolína a víte co? Poprvé jsem ochutnala makrónky! Zkusila jsem karamelové, kávové, borůvkové a kiwi. Musím uznat, že ty kávové byly fakt skvělé. V září jedeme do Francie, taže se těším až ochutnám ty pravé francouzské :)


Nakonec tedy slíbená recenze Aliexpressu. 
Hodně dlouho jsem se odhodlávala k tomu, abych tam něco nakoupila. Nejsem zastánce zahraničních eshopů, protože jim prostě nevěřím. Nakonec po tom, co mi upadl mobil na zem a ulomil se mu okraj, jsem se rozhodla, že si tam zakoupím kryt. Je to přeci jen levná záležitost a kdyby mi nedošel nemrzelo by to tak, jako kdybych přišla třeba o pár stovek.
Vůbec koupě ale nelituji! Úplně perfektní domluva. Když jsem si něčím nebyla jistá, napsala jsem prodejci zprávu a do pár hodin mě čekala vstřícná odpověď. Kryt mi přišel asi do měsíce což jsem předpokládala. Výhodou aliexpressu je, že tam najdete věci relativně nízké a neplatí se většinou poštovné, takže obal na mobil mě vyšel asi na 40 Kč :) 
Jediná drobná chybička je, že mi nepřišel v barvě, kterou jsem si objednala. Chtěla jsem takovou mentolovou a přišla mi klasicky modrá. Vůbec mi to ale nevadí, i tak je krásný! :)


Snad se Vám článek líbil! Dala jsem si s nim celkem dost práce :)
Mějte se krásně,
V.

3 komentáře:

  1. Taky se odhodlávám něco si z Aliexpessu objednat :). Ale spoustu jsem toho koupila i na e-bay, tak snad to nebude žádný problém. Každý si to moc chválí :).

    OdpovědětVymazat
  2. Jo, kryty taky nekupuju jinde než na Alim :)
    http://oneblondielife.blogspot.cz/2015/06/decoration-wishlist.html

    OdpovědětVymazat