sobota 1. srpna 2015

BE WHO YOU ARE

Krásný den všem!

Nevím, jak se to stalo, ale v poslední době se hodně věcí změnilo. Ne že by se změnil svět okolo mě (i když ani to bych nemohla úplně vyloučit), ale spíše jsem se změnila já. Je to pro mě strašně vzrušující. Vždycky jsem byla taková ta normální holka, která se dobře učila, měla pár kamarádů, jezdila na tábory, o akcích, pití ani ničem podobným nechtěla slyšet a většinu času proseděla doma.
Nezměnilo se to ani s příchodem nového přítele (článek zde), i když možná právě to je skoro pokaždé příčina změny spousty lidí. I když ano, mělo to něco do sebe. Najednou jsem měla přítele, který si dokáže užívat života fakt naplno - a tohle mě časem pohltilo taky. Nepřišlo to najednou. Nikdy jsem se nesnažila měnit proto, abych se mu zalíbila. Nebo abych se zalíbila komukoliv. Chtěla jsem být pořád svá.
Časem jsem přestala jezdit na tábory a věnovat se dětem, kašlala na učení, tak, že mám nakonec čtverky, začala jsem s přítelem jezdit po akcích, poprvé se opila a seznámila se s lidmi, kterými bych kdysi opovrhovala za to, jakým způsobem se baví.
Udělala jsem si mini tetování, uvažuji nad modrým ombré, poslouchám dnb a je to totálně boží!
A víte co? JSEM TEĎ TAK STRAŠNĚ ŠŤASTNÁ! A je mi úplně jedno, co na to lidi v okolí.
Hádám se s matkou a bráchou. Doma nevydržím jeden jediný den a pořád někam utíkám. Těším se až se příští rok odstěhuju do svého a nikdo mi nebude říkat jaká mám být. Zakazovat mi být tím, kým sama chci být.
Nikdy se nezavděčíte všem. Nikdy se vaše chování nebude líbit všem. Naučila jsem se si života užívat, radovat se z maličkostí. Ztratila jsem mnoho přátel a získala ty opravdové, pro které se vyplatí žít. Protože není tak těžké za přítele umřít jako najít takového, aby to umírání stálo za to!
Děkuju moc, živote. Za to, cos mi poslal do cesty. Ať už to byly překážky nebo ne. Protože díky tomu jsem teď tam, kde jsem a je to moc krásné.

Nikdy se nenechte ovlivnit okolím. Nebuďte takoví, jakými Vás chtějí mít ostatní. Oni sice budou šťastní, ale Vy ne.
Každý svého štěstí strůjce, takže pokud si myslíte, že takto budete šťastní, udělejte to! Udělejte to, čeho se bojíte, udělejte tu nejbláznivější věc, na kterou si troufnete a buďte sami sebou! Protože o to tu jde. Žít tak, aby každý den měl nějaký smysl pro život přítomný i budoucí. Prostě a jednoduše: Přes překážky až ke hvězdám!

Buďte sví!
V.
4 komentáře:

 1. Pěkný článek! :) Taky jsem se nemohla dočkat dne, kdy nastoupím na vysokou a odstěhuju se z domova. Ty hádky byly vždy věčné a teď už je to tak skvělé :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to věčné a přijde mi, že to neskončí :) Snad až po mém odchodu :)

   Vymazat
 2. fajn článok! je smutné, že sa doma hádate, ale snáď to bude lepšie, keď sa presťahuješ do svojho a držím ti pritom palce! určite sa vaše vzťahy potom zlepšia, keď sa budete vídať menej :)

  OdpovědětVymazat