pátek 18. září 2015

Germany, France and Switzerland

Přeji krásný pátek Všem!

Kdo čte můj blog, ví, že jsem letos měla možnost vycestovat do zahraničí a poznat tak zase o kus
světa více. Navštívili jsme Německo, Francii, Švýcarsko a vlastně i Lichtenštejnsko, ze kterého si moc nepamatuji, jelikož jsme tudy jen projížděli a vlastně nemám ani žádné fotky.
Dlouho jsem se nemohla dostat k tomu, abych Vám o tom napsala. Přeci jen je to delší článek a já se bála, že díky němu nestihnu učení a podobně. Dneska je ale pátek a já si řekla, že se do toho konečně pustím, takže moc doufám, že se Vám dnešní článek bude líbit! :)

Jako první jsme po nočním přejezdu dorazili do německého Mnichova, kde jsme navštívili olympijský stadión, BMW čtyřválec, nějaké historické památky a podobně. Nedám sem fotky všeho, co jsem viděla, protože jich mám dohromady kolem 700 a tak dlouhý článek si nelajznu :D
Více než památky mě Německo zaujalo způsobem života, který zde lidé žijí, prostředí, domy a podobně. Je to tak strašně krásná a upravená země, že jsem se za svůj stát chvíli i styděla. Všechny ty auta byly nablýskané, ať už se jednalo o dražší či lacinější kus. Domy, obchody, celé to tam vypadalo strašně hezky a moderně. Nesnáším němčinu, ani ji neumím, ale život tady si dovedu představit.
Můžete se podívat na pár fotek ze stadiónu a jeho parku. Objevila jsem tam také desky na zemi, které podepsali nějací umělci. Nejvíce mě zaujal Elton John nebo Metallica. Navíc jsme pak omrkli i Rýnské vodopády :)Měli jsme možnost vyjet na horu Zugspitze. Bohužel byly nepříznivé podmínky a těch 36 éček se za to nikomu dávat nechtělo. Tak alespoň nějaká fotka.


Z Německa jsme se přesunuli do Francie, ke které jsem si vytvořila velké citové pouto a stala se pro mě srdeční záležitostí. Určitě každý z nás o jejich obyvatelstvu slyšel, jak chodí vystrojení a že Francie udává módní směr. Podle toho, co jsem měla možnost vidět přímo v Paříži, bych tohle v žádném případě neřekla. Připadali mi oblečení stejně jako my a dokonce bych si troufla říct, že spousta Čechů chodí oblékaná lépe. Nejlepší styl pro mě ale mají Švýcaři - elegantní, jednoduchý.
Každopádně, navštívili jsme Eiffelovku, na kterou jsem si vylezla až na horu (do druhého patra pěšky a ještě teď mě bolí nohy), zdárně (snad) se s ní v pozadí vyfotila a jsem šťastná. Dále jsem se podívala na mrakodrap Montparnasse - úžasný výhled a na ten nikdy nezapomenu. Projela jsem se lodí po Seině, spatřila pověstný zamilovaný most, kde si lidé věší zámky, i když takových je po Paříži spousta, byla v Louvru, kde jsem viděla nádherný obraz Leonarda da Vinciho Mona Lisa. V neposlední řadě jsem utratila velkou část kapesného za záchody, pravé francouzské bagety, které mi už potom lezly krkem, protože až tak dobré nebyly nebo za suvenýry, kterých jsem dovezla fakt málo. Ale teď nějaké fotky!
Paříž pro mě byla naprosto kouzelná, ale museli jsme jet dál, tentokrát na jih a nočním přejezdem jsme se dostali do překrásného Monaka. Bylo tam skvělých 30 stupňů, zatímco u nás pršelo a všichni drkotali kosou. Já se v té době koupala v moři, navštívila oceánografické muzeum, na které jen tak nezapomenu, pohladila si překrásnou želvičku, projela okruh formule, viděla kasíno v Monte Carlu a užívala si sluníčka.

Jeli jsme také do Provence, kde jsme mohli vidět Verdónský kaňón s jezerem St. Croix - krása!Nakonec jsme měli možnost poznat Švýcarsko a jeho krásy. Tohle byl pro mě naprostý TOP ze všech "výletů". Dostala jsem se lanovkou pod samotný Mont Blanc a za tuto životní zkušenost jsem nesmírně vděčná. Neskutečný zážitek, kdy cítíte, jak Vaše tělo pracuje úplně jinak, jak není zvyklé dýchat čerstvý vzduch nebo jaké to je, když nemůžete vyjít schody, protože Vás šíleně bolí kolena a každý krok je tak těžký. Pokud budete mít v životě tuto možnost, určitě se jí chyťte! 
Navštívili jsme města jako Laussane - olympijské muzeum, židli se zlomenou nohou jako upomínku toho, že na světě je ještě spousta min, fontánky uprostřed náměstí - Ženeva - sídlo OSN, květinové hodiny - Luzern - dřevěné mosty a podobně. 
Doufám, že se Vám tento článek líbil!
Mějte se krásně.
V.

2 komentáře:

  1. Krásné fotky! Já německy mluvící země zbožňuji, lidé jsou mi tak nějak bližší. Teď jsem na stáži ve Vídni a nemůžu si to tady vynachválit. Ve Švýcarsku jsem ještě nebyla, ale určitě bych se tam ráda podívala, příroda je tam nádherná. Jinak tip pro tebe, zkus fotky zvětšit na maximální velikost, aby více vynikly. Určitě by to bylo pro čtenáře lepší, aby mohli obdivovat krásu v lepším rozlišení :)
    CHIC Adriana

    OdpovědětVymazat