sobota 17. října 2015

About MY Eyes - makeup and others..

Ahoj!

Jsem tady s novým článkem, tentokrát o mých očích. Vím, zní to asi divně, ale postupně bych chtěla přidávat články o své pleti, rtech, vlasech (líčení, péče) a potom i o svém těle, životním stylu nebo stylu oblékání. Přijde mi to jako dobrý nápad, kdy vlastně můžete nahlédnout do mé každodenní rutiny a možná něco okoukat. Každý to s líčením a podobně máme jinak a je zajímavé se takto navzájem poznávat. Takže jak už jsem řekla, dnešní článek bude o mých očích. Jak je líčím, jak se o ně starám.


Začla bych nejspíše péčí. 
Možná si říkáte, jak se někdo sakra může starat o své oči? Vždyť to ani nejde. 
Ano, jde! A zvláště pro mě je to hodně důležité. Mám totiž astigmatismus na jednom oku, což je špatné zakřivení rohovky. Když jsem byla mladší, naivně jsem si myslela, že mi to s přibývajícím věkem zmizí, ale ne. Tato vada se může odstranit pouze operací a tu já zatím neplánuji.
Dříve jsem nosila brýle, ale v poslední době mi to začalo dost vadit a zavázet (hlavně při sportu nebo třeba na plesech, kdy se mi tak úplně nehodily). Nahradila jsem se kontaktními čočkami, se kterými to je také složitější. Mám na každém oku jiné dioptrie a vzhledem k mé vadě proto musím mít každou čočku jinou - což se prodraží. Namísto 3 párů musím kupovat 6. Oči si musím pravidelně vlhčit umělými slzami, jelikož mám problémy se suchým okem a čočka se mi potom nepříjemně přicucne na oko - kdo nosí čočky, nejspíše ví :D
Snažím se, aby mi čočky co nejdéle vydržely a z toho důvodu nosím brýle alespoň na doma. Tady Vám přikládám fotku! V brýlích jste mě asi ještě neviděli :)


No a teď bych přešla k líčení.
Moc se nemaluju. Většinou jen řasenku a oční linky. Oční stíny používám ráda, ale spíše jen na nějaké slavnostnější příležitosti nebo když mám na takové líčení zrovna chuť a ČAS.
Co se týče obočí, dokresluji si ho pouze tužkou na obočí, kterou mám z aliexpressu jako provizorní než si koupím jinou. 

Na řasy používám úžasnou řasenku s arganovým olejem od Rimmel Wonder'Full, kterou mám z eshopu Parfums.cz. Mohli jste se u mě už dočíst v některém z předchozích článků, protože ji používám už moc dlouho a stala se mým naprostým oblíbencem. Dělá překrásné přirozené řasy, které se nelepí a vydrží opravdu dlouho. Pomáhám si také kleštičkama na řasy, které mi je vždycky krásně natočí a všechno vypadá o dost lépe. 


Na kouzlo linek jsem přišla asi před rokem a od té doby na ně nedám dopustit. Ne vždy to dopadlo dobře a to hlavně ze začátku, kdy jsem se s nimi učila. Nemůžu taky říct, že teď se mi to už pokaždé povede, to NE! Jen si s nimi připadám výraznější a víc žensky. Vždycky jsem používala linky od Essence nebo nějaké podobné tekuté a k těm, co mám zrovna teď, jsem přišla čirou náhodou.
Spala jsem u svojí babičky (pořád je to kočka!) a zapomněla si kosmetické potřeby. Všimla jsem si, že tam babča nějaké linky má a ona mi je z radostí darovala, jelikož s nimi prý neumí. Jsou to linky od Maybelline Master Precise  v tužce a hrozně dobře se s nimi zachází. Mají krásnou sytou černou barvu a dlouho vydrží - nesmývají se. Moje finálové líčení očí není nijak výrazné, protože se líčím hlavně do školy nebo když jedu k příteli a to nějaké extra výkony nepotřebuje.


Máte nějaké zaručené produkty, které používáte na své oči opravdu každý den?
Nosíte čočky nebo brýle? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jsou pro Vás 
přítěží nebo spíše módním doplňkem?
Určitě mi napište do komentářů! :)

Krásný víkend!
V.

7 komentářů:

 1. Hezký článek :) já si většinou dávám jen linky a řasenku, jinak ty brýle ti moc sluší, já je sice nenosím, ale moje sestra má taky astigmatismus :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně si líčíš oči :) já si dávám jen řasenku :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 3. Máš krásně dlouhé řasy a líčení ti moc sluší :) Já taky obvykle nosím jen řasenku a linky, ale moc ráda si jednou za čas dopřeju luxus v podobě očních stínů, protože mě to s nimi fakt baví! -L

  OdpovědětVymazat
 4. Perfektný článok si veľká inšpirácia! :)

  Diary of sydneysleek

  OdpovědětVymazat
 5. Ty linky v tužce jsou super, já mám podobné od Oriflame :) obyčejnou tužkou už bych se asi ani nenamalovala :D
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat