středa 30. prosince 2015

The Best of 2015


Někdy mě z toho mrazí, jak to všechno tak strašně rychle utíká. Vzpomínám si, jak jsem byla malá a na Silvestra jsme v noci vždycky s našima stáli na balkóně s prskavkama a sledovali tu krásu. Dnes už mi je o 10 let více a je všechno jinak. Nikdy nejde všechno podle našich představ a asi je potřeba naučit se s tím žít. Věřím, že se najdou lidé, kteří svá předsevzetí do nového roku drží, ale já mezi nimi rozhodně nejsem - já je poruším hned další den (hlavně předsevzetí typu budu zdravě jíst). Taky čím jsem starší, vím pro které lidi se vyplatí obětovat svůj čas, pro které se vyplatí žít, dýchat a smát se. Nebylo to vždy růžové, doma jsme se kolikrát pohádali do krve, s přítelem jsem prošla několika šílenými situacemi a rozhodě ještě projdu, ale jsme stále spolu a to pro mě moc znamená a i v přátelství jsem se hodně zklamala. Důležité ale je to, co si z toho všeho odneseme. Málem jsem na Vánoce přišla o taťku, málem jsem přišla o přítele, ale naopak si vybudovala krásná přátelství - teď opravdu můžu říct, že zdraví, rodina, láska a přátelství je to nejkrásnější co máme a žádné bohatství na světě se jim nevyrovná. Mám pár úžasných okamžiků z tohoto roku, na které ráda vzpomínám a chtěla bych se s Vámi o ně podělit.Začala jsem rok 2015 tradičně svými narozeninami, které slavím 3. ledna. Tentokrát to ale byly osmnáctiny, takže jsem se dočkala po strašně dlouhé době dortu s marcipánem a ještě k tomu byl takový nádherný. Tu druhou fotku mám moc ráda - je vyfocena asi sekundu před tím, než jsem si sfoukla svíčky a přála si něco, co se mi nakonec splnilo! Jo a vidíte toho mořského koníka na krku? Strašně jsem si přála delfína, jelikož pro mě šíleně znamenají, ale nejspíše nebyl, tak jsem dostala tuhle krásnou náhražku! Btw. Delfína pořád nemám :D


Asi v únoru jsme se s přítelem fakt spontánně rozhodli udělat si společné tetování a já jsem teď strašně  happy, že ho mám. Je nádherné a miluju tu myšlenku, že nás něco takového spojuje.


Tohle si úplně přesně pamatuju. Byly jsme s holkama na nějaké školní akci v Ostravě, kde jsme se pak oddělily a šly do nákupního centra. Poprvé jsme tam ochutnaly makronky a já se do nich úplně zamilovala. Měla jsem je zatím jen párkrát, ale beru to jako něco, co se mi snad nikdy neomrzí!


O prázdninách jsem pak s přítelem poprvé navštívila ostravský Beats for Love a bylo to super. Nejsem na podobné akce zvyklá, takže musím přiznat, že z toho, jak na mě furt někdo stoupal, strkal do mě a nakonec i vylil pivo, jsem úplně pěnila a taky jsem byla brzo unavená - příteli jsem to asi zkazila, ale já si to užila :D


Zažila jsem svou první dovolenou bez rodičů jen s přítelem a bylo to krásné. Nemám z ní moc fotek, jelikož se moc nefotíme, ale hlavní jsou vzpomínky. Byli jsme v kempu na Pasohlávkách, navštívili spoustu míst jako například Aqualand Moravia nebo Lednicko-Valtický areál a tyhle okamžiky patří k nejoblíbenějším z mého života.


Nejkrásnější růže, kterou jsem kdy dostala! Od přítele před mým odjezdem do alpských zemí.Na tohle budu vzpomínat do konce svého života, protože neexistuje více zážitků, které bych za stejnou dobu zažila tak jako tady. Skoro dva týdny života strávených v cizině s přáteli. To, jak si v noci lehnete, usnete, protože jste unavení a oni vás vzbudí blbou mobilní aplikací, kterou se baví snad celý pobyt. To, jaký je to pocit, dívat se na Paříž z nejvyšší budovy tohoto města. To, jak se cítíte, když vyjedete pod Mont Blanc, těžce se vám dýchá a vlastně i chodí. To, jak se pohádáte s kamarádkou, protože už si prostě lezete za tu dobu na nervy. To jsou tak šíleně úžasné pocity, že bych je nejradši zažila hned znovu! Díky, díky, že jsem mohla vidět, jak je svět krásný.V září jsme si ještě zajeli na prodloužený víkend do Aqualandu, strávili snad 5 hodin v sekci SPA, která nás fakt unavila a i přes chladné počasí se opět ubytovali v kempu na Pasohlávkách. Jo a taky jsem poprvé navštívila Primark! :)


Možná se do tohoto článku nehodí, ale mám ji moc ráda, protože celkově fotky s rodinou jsou krásné a něčím kouzelné. Děkuju za tuhle krásnou holčičku, které mohu dělat starší sestřenici! :)


Nejlepší přátelé jaké si člověk může přát, ti, na které se můžete spolehnout! Jinak stužkovací večírek, na kterém jsem se poprvé a zatím i naposledy opila a vidíte tu blondýnku za mnou? Ta mě tím celým doprovázela a i přes to, jak moc nám potom bylo zle, se tato vzpomínka řadí k těm nejlepším!


Ne moc světlé chvilky jsem zažívala a zažívám ve škole, která je teď v maturitním ročníku na gymplu celkem těžká. Maturuju z biologie, informatiky, angličtiny a češtiny - tak mi prosím držte palce!


Moje první návštěva Šance někdy uprostřed podzimu, kdy se stromy začaly krásně zabarvovat. Mám tyhle fotky moc ráda.


Moje druhá adventní Vídeň a zároveň hezká vzpomínka na začínající Vánoce. Samostatný článek jsem vydala a najdete v něm i více fotek! :)


Fotka s moji úžasnou maminkou. Šíleně se někdy pohádáme a nemůžeme se ani cítit, ale nikdy nezapomenu, co všechno pro mě udělala. Tato fotka je pořízena o Vánocích, kdy jsme museli všichni stát maximálně při sobě už kvůli taťkovi, který je s námi neslavil. Moje první Vánoce mimo domov u babičky.


A nakonec první výšlap na Smrk - mám zdravotní problémy a nejprve jsem si mysela, že ho snad ani nevyjdu. Trošku jsem zabojovala s dechem a absolutně toho nelituju.


Nevím, jestli tahle fotka není pořízena zrovna na Silvestra, ale každopádně mi bylo líto, že jsem ho tady nikde nezmínila - nevadí, vypadáme s bráchou pořád stejně!

Jak už jsem psala, žádná předsevzetí jsem nikdy nedodržela, ale v roce 2016 to musí být jiné, jelikož mým jediným předsevzetím bude UDĚLAT MATURITU a DOSTAT SE NA VÝŠKU!

Chtěla bych Vám do nového roku popřát velké množství šťastných dní, lidi, kteří Vás dokáží rozesmát a spoustu splněných přání, protože nic není hezčího než pocit, když se Vám to podaří! 
Strašně moc děkuju, že čtete můj blog - díky Vám to má smysl! 

Tak zase v roce 2016! :)
V.
3 komentáře:

 1. Jee opravdu krásný článek!! Moc se mi líbí vaše tetování, je poměrně originální a jednoduché-to se mi líbí :) Taky jsem letos byla poprvé na B4L a byl to supr zážite, určitě se příští rok chystám zase a taky na Coloursy)) Jinak ti taky přeju vše nejlepší do nového roku a hodně štěstí k té maturitě! -L

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář mě moc potěšil! :) Coloursy mě taky lákají, ale ta cena je pro mě moc vysoká, takže je asi ještě jednou vynechám :) Moc děkuju, snad všechno vyjde tak, jak má! :)

   Vymazat
 2. Krásně napsáno. I mě přijde že všechno utíká hrozně moc rychle a než se naděješ, máš půlku života za chvíli za sebou. Mít přátele na které se můžeš spolehnout je důležitá věc . Makronky stále někde vidím na instagramu nebo na jiných blozích, sama jsem je ještě nikdy neochutnala. Maturita mě čeká příští rok ale už teď mám obavy, tobě každopádně přeji hodně štěstí.

  OdpovědětVymazat