pondělí 7. prosince 2015

VIENNA #christmasmarket


Ahoj! V pátek jsem měla možnost navštívit vánoční trhy ve Vídni, kam jsem se šíleně těšila a opět se mi to moc líbilo. Horkou čokoládu, o které jsem psala jsem bohužel nenašla, ale perfektně mi to nahradily jahody v čokoládě. Skoro už jsem zapomněla, jak je to tam drahé, ale vážně to stálo za to. Jsou to vlastně jediné adventní trhy na kterých jsem byla - Prahu ani jiné místo jsem o vánočním čase nenavštívila. Mám tady pro Vás pár fotografií a kdo tam nebyl, třeba ho tím navnadím k návštěvě Vídně - je to opravdová nádhera! Tento menší trh jsme navštívili brzo ráno po příjezdu, takže stánky nebyly otevřené a jediné co mě fakt nadchlo byly tyto nádherné lampy ve vintage stylu, který miluju.
Všude ve Vídni to bylo nádherně vyzdobené, ale nejvíce mě dostaly tyhle čokoládky. Nejradši bych si je po hrstích nabrala domů, protože vypadají opravdu bombovně.


Ty jejich semafory jsou boží! Vyfotila jsem je snad 10x na různých místech a byla z nich celkem unešená. Tady platí výrok Love is EVERYWHERE! Úplně luxusní kavárna, ve které bylo všechno růžové! Jak jsem řekla, tady bych klidně pracovala, protože bych si na sebe mohla obléct úplně cukrové oblečení a nikomu by to nepřipadalo divné!


Nakonec jsme stejně skončili v mekáči. Musím uznat, že to tam mají úplně super. Fakt hezké prostředí, uklizené, čisté a možnost objednávky přes "počítače", takže mi to přišlo rychlejší. Navíc jsme mohli ochutnat věci, které u nás v Česku nejsou a například bramborové lupínky mě nadchly daleko více než klasické hranolky. Vyzkoušeli jste už někdy?


Samotné trhy na náměstí u radnice byly úžasné. Všude sálala ta vánoční atmosféra a to já mám hrozně moc ráda. Už aby ty Vánoce byly tady!Stánky byly všechny dřevěné, což ještě vánoční náladu podtrhávalo a třeba ten s baňkami mě okouzlil - vypadalo to fakt nádherně, ale jedna baňka za 11 Euro? To musíte být milionáři, když si představím, kolik jich vždycky máme na stromečku!


Dali jsme si samozřejmě punč a byl fantastický! Pokud tam letos ještě pojedete, určitě si zajděte do stánku k takové starší paní, která prodává jahodový punč - plavou v něm jahody, maliny a podobně a je vážně výborný! Hrníčky jsme si na památku nechali - povedly se :)


Uvnitř radnice měli pro děti přichystané dílničky a také kavárnu. Myslím, že to bylo super místo pro zahřátí a také děti si přišly na to své.

Tady pár fotek různých detailů. Ty ozdobené stromy byly nejkrásnější na tom všem, především tedy ty srdíčkové lampióny!

Byli jste už na vánočních trzích? Určitě mi napiště Vaše zážitky :)
V.

1 komentář:

  1. Ve Vídni jsem kdysi dávno byla a určitě bych se tam ráda podívala znova a to třeba na tyhle kouzelné trhy :) -L

    OdpovědětVymazat