pondělí 30. května 2016

Učení, maturita, detox?

Krásný den Všem! Ani nevíte nebo víte? jak je to skvělý pocit, když jdete večer spát s vědomím, že další den Vás nečekají žádné, ale vůbec žádné školní povinnosti. Asi nepopíšu, jak jsem teď šťastná, ale snad i z tohoto článku to půjde malinko poznat. Kdo mě sleduje delší dobu, určitě ví, že jsem tento rok maturovala a byla z toho celkem nesvá. Několikrát jsem se omlouvala a byla strašně smutná, že mi nevychází skoro žádný čas na psaní. Bylo toho na mě opravdu moc. Přiznám se, že jsem nikdy nebyla moc studijní typ jako takový - nešla mi matematika, fyzika, chemie a vlastně na úkor těchto předmětů, které jsem se musela více učit, mi nezbývalo více času na předměty ostatní. Vím, že kdybych do toho dala maximum, vyjdu z gymplu možná i s vyznamenáním, ale vybrala jsem si jiný život. Vzdělání je sice důležité, ale nedokážu si představit, že bych teď měla sice super výzo, ale nudný život. Ano, my, kteří se musíme hodně učit abychom dosáhli výsledků to tak máme. A nechci nic slyšet od Vás, co jim to jde samo od sebe! :D Co se týče maturity. Na začátku května jsem měla písemné zkoušky, které jsem podle sebe zvládla vcelku slušně a ani EZOP mě nezaskočil na rozdíl od epizeuxisu. Nejhorší ústní část mě čekala 19. května a přiznám se, že takovou trému jsem neměla ani tehdy, když jsem musela jít a zpívat na základce v pěveckých soutěžích! Když jsem ale přišla do školy, sešla se tam se spolužáky a viděla, že v tom nejsem sama, strašně mi to pomohlo a oklepala jsem se. Maturovala jsem z češtiny of course, angličtiny, biologie a informatiky a výpočetní techniky. Nebudu tady asi zveřejňovat svoje výsledky, no, na červenou složku to nebylo, ale MÁM JI! A jsem tak moc šťastná! Moje zkouška dospělosti je konečně za mnou a přede mnou zkoušky daleko těžší fakt super! :D Už mám za sebou taky dvě přijímací zkoušky - první na VŠB Ekonomie a management, druhou na OSU Experimentální biologie a ve čtvrtek mě čeká poslední také na OSU ale obor Ochrana veřejného zdraví, kterou bych chtěla studovat asi nejvíce ze všech. Určitě mi můžete do komentářů napsat, pokud s některým z oborů máte zkušenosti! Zároveň u nás v pátek proběhlo předávání maturitních vysvědčení. Celé to bylo moc příjemné, zpíval nám k tomu školní sbor a asi nikdy nezapomenu na to, když jsem se podívala na svou babičku, která tak tak držela slzičky je extra citlivá


Ano, super fotka z instagramu jen tak rychle doma, protože mě naši zapomněli vyfotit před radnicí. Kdybych Vám měla popsat mé učení na maturitu, jo, nikdy jsem se tak moc neučila a jsem na sebe fakt pyšná, protože se mi spousta věcí uchovala v paměti a teď mi to hezky slouží u přijímaček. Bydlela jsem celé dva týdny u babičky, protože tam bydlí jen ona s dědou a mám tam více klidu než u sebe doma s dalšími čtyřmi členy. Nebudu Vám ani říkat, kolikrát jsem prokrastinovala, ale mám tady pár fotek. Je až zajímavé, jak si člověk všímá maličkostí, když potřebuje na chvíli vypnout.
Většinou bývá takovou tradicí, že člověk za maturitu dostane nějaký dárek nebo památku na to období a ani já jsem nebyla výjimkou. Jsem šťastná, že mám rodinu, přítele a kamarády, kteří mě po celou dobu podporovali, i když to určitě nebylo nejlehčí. Přiznám se, že takové to šílenství jménem Pandora mě celkem úspěšně obešlo. Nikdy jsem si ji nepřála a to z jednoho jediného důvodu - nechtěla jsem, aby mi každý při všech příležitostech kupoval přívěsky a já ten svůj náramek měla za chvíli plný. Proč o tom mluvím, Pandoru jsem tedy dostala od našich jako památku a úplně jsem se do ní zamilovala. Mám náramek a nádherný přívěsek s nápisem Daughter, což má pro mě obrovský význam. Řekla jsem si, že chci přívěsky dostávat jen při velkých událostech (svatba, dítě, absolvování vysoké školy a podobně) a doufám, že mi to tak i vydrží. Od "strejdy" fakt super o něm psát jako o strejdovi, když je o pár let starší, no co a jeho přítelkyně jsem dostala krásné náušnice konečně si někdo pamatuje, že nenosím ty visací a babičky s dědou něco na přilepšenou, což určitě půjde do nějakého super víkendu :) 
A je tady vlastně ještě jedna věc, o které bych Vám chtěla říct. Od dnešního dne držím týdenní detox, při kterém budu pít pouze ovocné a zeleninové šťávy. Je to z toho důvodu, že jsem se v posledních dnech cítila těžce, také mám problémy s kůží a chtěla jsem své tělo nějak kompletně vyčistit. Určitě se můžete těšit na samostatný článek o mých dojmech a pocitech, připíšu Vám do něj jak jsem brala jednotlivé dny a recepty na dané smoothie. Měly byste o něj zájem? Já jsem na ten týden strašně zvědavá jakožto velký jedlík, který snad nikdy nebyl bez tuhé stravy! :) 

Hezký zbytek dne!
V.

2 komentáře:

  1. Chápu Tvůj stres před maturitou, já jsem nikdy neměla takové stresy jako právě před ní :D. Ani nevím proč, ale prostě jsem je měla :D. Ale ten pocit poté je pak k nezaplacení, že už nemusíš nic dělat, nemusíš se starat o žádné úkoly, zkoušení, testy. Prostě krása :). Užívej si to, Verunko, dokud můžeš :D.

    http://es-veronica.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. Maturita mě čeká za rok, ale jak se znám, tak ve stresu nebudu vůbec heh :D Určitě jsem zvědavá na článek o detoxu, tak snad to zvládneš :) -L

    OdpovědětVymazat