pondělí 6. června 2016

Zoe Sugg - Girl Online


Už to bude asi delší dobu, co jsem přečetla nějakou knížku. Naposledy o svaťáku, což ale moc nepočítám, protože většina mých "přečtených" knih byla audio knihy, které jsem poslouchala večer před spaním, když jsem se zrovna neučila dlouho do noci. Jediná kniha z tohoto dvoutýdenního období, která se mi dokonale vryla do paměti, byla Stařec a moře. Líbilo se mi, jak se na příběh může dívat každý z jiného úhlu pohledu a pokaždé to bude správně - tzv. čtenář čte pouze špičku ledovce, ale význam je skryt pod hladinou moře. Než jsem se dostala do toho stádia, kdy byla maturita mou hlavní prioritou, četla jsem docela často. Z výplaty jsem si několikrát běžela koupit nějakou super knížku a ani tohle nebylo výjimkou. Knížku Girl Online snad všechny znáte a pokud jste ji nečetly, určitě jste o ní alespoň slyšely. Napsala ji jedna z mých nejoblíbenějších youtuberek Zoe Sugg "Zoella" a i když byla v knihkupectvích k dostání už fakt dlouho, já si ji koupila snad až po půl roce. Je to celkem dlouho, co už ji mám přečtenou a protože mě o knihách hrozně baví psát možná i proto, že se nezaměřuju pouze na jeden žánr rozhodla jsem se, že Vám sem tam napíšu nějaký ten článek.


Je u mě zvykem, že vždycky první komentuju vzhled, ať už jakéhokoli produktu nebo v tomto případě knihy. Podle mého názoru je fakt krásně navržená, láká čtenáře, aby si ji koupil a celkově hrozně přitahuje pozornost. Slyšela jsem mnoho názorů, že i když má Zoe už přes dvacet, obal knihy je naprosto dětský a vzhledem se zaměřuje spíše na věkovou kategorii 13+. Musím tedy nesouhlasit - je mi skoro 20 a knížka se mi pořád líbí stejně. Je barevná, veselá a fotky, které můžete vidět, ji hodně obohatily. Na zadní straně zase můžete vidět fotku Zoe, což se mi taky líbí. Přijde mi tak, že si je čtenář s autorem bližší. Samozřejmě ale, to nejhlavnější, co kniha obsahuje, je samotný příběh. Zase bych se mohla vrátit k tomu, že je kniha pro třináctiletý holky a k tomu, že já s tím naprosto nesouhlasím, ale opakovala bych se :D Do příběhu jsem se dokázala skvěle vžít, byl opravdu poutavý, zábavný a myslím si, že je to přesně to, co by si snad každá holka přála zažít. Zoe do knihy dala kus ze sebe v tom, že hlavní hrdinka Penny se také snaží psát svůj blog a vyjadřovat v něm své pocity. Píše jej anonymně pod přezdívkou Girl Online jak jinak, aby se vyhla zákeřnosti spolužáků. Jednoho dne se ji ale ve škole stane celkem slušnej trapas, což vede ktomu, že ji rodiče vezmou na několik týdnů do New Yorku. No a určitě si dokážete domyslet, co se tam stane. Přijde kluk, zamilujou se do sebe a všechno se to parádně domotá. Ale ten způsob, kterým se to tak domotá úplně miluju. Samozřejmě Vám nechci nic prozrazovat, ale pokud máte rády knihy, ve kterých se obyčejným lidem stávaj neobyčejný věci, s kapkou romantiky, vtipu a cestování, určitě je to to pravé pro Vás. A co víc můžu říct - jedná se o nějkrásnější období roka Vánoce a už jen to je na knize tak kouzelné. 


Celkově je kniha hezky napsaná, obohacená o SMSky, emaily a podobně, což já osobně mám na knihách moc ráda. 
Tyjo, teď mi nějak přijde, že jsem zkomolila všechny moje myšlenky do jednoho článku a pořádně Vám ani nic neřekla, ale popisovat knihu byl pro mě vždycky oříšek :D Už jste knihu četly? Co si o ní myslíte? 

Krásný zbytek dne.
V.

2 komentáře:

  1. Má nejoblíbenější kniha! :) Těším se, až si přečtu dvojku :)
    Denisse Beauty

    OdpovědětVymazat
  2. Knížku jsem nečetla, ale viděla jsem ji v knihkupectví několikrát, i jsem o ní dost slyšela, tak snad později se k ní třeba dostanu :).

    http://es-veronica.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat