středa 24. srpna 2016

Postcrossing? My Happiness

Řekla jsem si, proč psát stále jen články o kosmetice, když mám toho tolik, o co bych se s vámi mohla podělit! V září nastupuju na vysokou školu a je mi jasné, že to s volným časem a plněním koníčků nebude až taková sláva. Proto jsem se rozhodla trošku oprášit svou lásku z let na střední a základní škole a začít se tomu zase více věnovat, protože mě to naplňuje, mám to ráda a hlavně mi to nevezme skoro žádný čas. Jde o postcrossing a Vám, kteří jste nad tím zatím jen uvažovali nebo o něm slyšíte prvně což pochybuju, bych ráda napsala pár řádků o mých začátcích a podobně.Na základce jsme měli nějaký program, kdy se psaly pohledy dětem z Afriky a mně se to hrozně moc líbilo. Pamatuju si ale, že mi bylo proti srsti, že pomalu nevím komu pohled a dopis putuje, že už mi daný člověk neodepíše a že se psaní posílají za celou školu jako celek. Doma jsem zapátrala na internetu tehdy jsem měla na počítači snad jen hodinku denně, takže to pro mě bylo těžký obětování :D a našla stránku, která se seznamováním s cizinci zabývala - Interpals. I v dnešní době tam párkrát do týdne zavítám, ale s uprchlickou situací to ztratilo smysl. Protože komu by se chtělo denně číst 20 zpráv od afričanů s nabídkami ke sňatku a podobně. V těch začátcích to ale bylo jiné. Poprvé jsem si tam našla kamarádku, se kterou jsem si posílala dopisy. Nebylo jich moc, ale dost mě to nakoplo. Jmenovala se Lilia, byla z Ruska a ještě teď po 6 letech si o ní pamatuju snad všechno. Posílaly jsme si svoje fotky, nějaké ty dárečky, učily se navzájem naše jazyky a troufnu si říct, že i díky ní jsem se pustila do studia ruštiny. Teď už jen sleduji její profil na instagramu, má se fakt skvěle, hodně cestuje, ale už si nepíšeme jakoukoliv formou. 


Mou druhou kamarádkou na dálku, kterou jsem si také našla na interpals, byla Gerda, Byla mi o dost blíž než Lilia, připadala mi skutečnější a tak nějak jsem více věřila, že fakt existuje :D Měly jsme hodně společných zájmů, koníčků a dopisování s ní mi dělalo velkou radost. Vždycky ten pocit štěstí, když Vám do schránky přišel dopis z Litvy. I Gerdu sleduju už pouze na instagramu, nepíšeme si, nekontaktujeme se, ale to nevadí. Jsem vděčná za to, že jsem měla možnost setkat se s dvěma skvělýma holkama z různých koutů světa a poznat je. 


Po nějaké době jsem přišla na novou stránku Postcrossing, která je už trošku o něčem jiném, ale věřím v její krásu. Posíláte si pohledy s lidmi z celého světa, které Vám náhodně vybere systém a o těchto lidech si až následně můžete zjistit něco více. Mám to strašně moc ráda, protože opravdu hodně preferuji psaní dopisů a pohledů a naopak nemám příliš v lásce zbytečné vykecávání v chatu s někým, kdo se chce jen dostat do ČR. Takto mi už přišlo cca 5 dopisů z Ruska, Německa, Polska a Islandu a rozhodně v tom chci pokračovat. Kromě krásných pohledů získáte také nějaké jazykové zkušenosti a bezva koníček.


Navíc tato stránka je opravdu dobře propracovaná, co se týče nějakého systému. Dostanete na začátek pouze 5 lidí, kterým můžete pohlednici zaslat. Součástí pohledu musí být identifikační kód dané pohlednice, který máte možnost vidět na fotce a pod tímto ID ji Váš adresát zaregistruje na stránce. Systém dostane pokyn, že pohled byl opravdu odeslán a Vám se uvolní další člověk pro další dopisování. Zní to asi hodně utaženě, ale podle mě je to super. Vemte si, že přijde někdo, kterému se zrovna jeho adresát nelíbí a prostě jen přeskočí k dalšímu. To je nespravedlnost. Takto se opravdu dostane na každého, kdo to s postcrossingem myslí vážně a baví ho to.
Není to asi pro každého, ale když jste podobného typu jako já a baví Vás vyrábět různé kravinky, zdobit, hrát si se samolepkami a lepenkami, stojí to za zvážení. Krásný koníček, který samozřejmě není zadarmo, leze trochu do peněz, ale mě osobně dělá moc šťastnou! 

4 komentáře:

  1. O postcrossingu uz jsem slysela, ale samotnou me to zatim natolik nenalakalo, abych se do toho pustila :) Nicmene konicek je to urcite pekny :)
    Lovely imperfections | Giveaway

    OdpovědětVymazat
  2. O postcrossingu jsem přemýšlela, ale nakonec jsem se do něj nepustila, ani nevím proč. Je super, že tě to naplňuje a baví tě to :)

    Another Dominika

    OdpovědětVymazat