úterý 27. září 2016

Bílá Masajka - Corinne Hofmann


Notebook mi ukazuje už jen 19% baterie a děsně mě to štve. Tahala jsem se až do Ostravy s notebookem v domnění, že je nabitý, ale realita je trochu jinde, že. Ráno jsem se probudila a našla jsem nabíjecí kabel mírně povytažený, díky skřítku! Nestihla jsem se ani podívat, kolik že baterie zbylo a jestli má vůbec smysl noťas do školy tahat. No, tak to vypadá, že s ním budu až do večera pochodovat po nákupním centru. Jsem ale ráda, že Vám stihnu alespoň doufám napsat článek o poslední knize, kterou jsem přečetla. Nemám příliš času, proto jsem od čtení trochu upustila, ale ráda si ty volné chvíle v autobuse či vlaku nebo na nudných přednáškách krátím právě čtením.Co na této knize miluju je, že je psaná podle skutečné události a hlavní hrdinka je také autorka knihy Corinne Hofmannová, což určitě ještě více klade důraz na detaily a děj. Bílou Masajku jsem už kdysi viděla i ve filmovém zpracování, kdy mi celý příběh přišel neskutečný a zajímavý. Proto když jsem u přítelovy babičky spatřila celou řadu těchto knih v její knihovničce, musela jsem si je půjčit - a vůbec nelituju. Celý děj pojednává o Švýcarce, která se na dovolené v Keni zamilovala do masajského muže Lketingy. Rozhodla se s ním žít i přes jejich rozdílnost a poznávat zdejší kulturu.Já bych vám nerada prozradila důležité detaily z knihy, protože mi přijde, že každá stránka je v podstatě stěžejní a vše do sebe dobře zapadá. Můžu ale říct, že se mi kniha velice dobře četla, ačkoli přiznávám, že mi u některých scén bylo hrozně úzko. Na druhou stranu ale obdivuji Corinne za všechno co dokázala zvládnout, vytrpět a především za to, že dokázala přežít. Myslím si, že život mezi domorodci, by byl pro každého moderně smýšlejícího člověka absolutní šílenství a jen ti silní s velkou motivací ho zvládnou. Ráda bych si přečetla i další knihy od této autorky, kde například popisuje svůj návrat do Keni a shledání s tamními obyvateli, na které vám zase určitě napíšu nějakou recenzi!


4 komentáře:

 1. Taky jsem četla a musím říct, že mi úzko bylo hodně už jen při tý představě, ale taky jsem si nemohla pomoct s tím, že jsem si v duchu pořád řikala, "cos čekala, holka?" Ono manželství je děsně těžký i tak a ještě když si vezmeš někoho z úplně jinýho prostředí. Já jsem si vzala Američana a taky mi někdy přijde, že je v něčem úplně jinej a to jsou přitom jenom hlouposti. Ale knížka to byla definitivně zajímavá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O manželství jako takovém mluvit nemůžu, ale myslím si, že máš pravdu. Navíc vzít si někoho, kdo je absolutně ve všem úplně jiný, podle mě z toho nejde vytáhnout nic dobrého, bohužel.

   Vymazat
 2. Tak přeci jen se tu najde i něco, k čemu mám co říct. :) Sice jsem Bílou masajku nečetla, ale na gymplu jsme se dívali na film. A musim říct, že ten film si pamatuju snad doteď do posledního detailu. Obyčejně nám na škole nepouštěli moc zajímavý filmy, ale tenhle mě fakt dostal. Příběh neskutečně zajímavý, poutavý a má toho hodně co říct.. Taky jsem si v duchu říkala, že nechápu, co od toho čekala. Je to sice "dobrodružství", zůstat v cizí zemi, naprosto bez jakýhokoliv zabezpečení. Ale rovnou se tam vdát za domorodce a čekat pohádkovej život, to je hodně naivní. Každopádně jsem byla ráda, jak to nakonec dopadlo.
  Michelle B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Film jsem taky viděla, ale musím říct, že kniha mě daleko více zaujala a to hlavně proto, že v ní je spousta detailů a scén, které se ve filmu nepromítly. Také jména jsou zcela odlišná :)

   Vymazat