čtvrtek 15. září 2016

Last moments of summer - Hukvaldy, Súľovské skály

Posledních pár dní svých prázdnin jsem si chtěla užít o něco víc, než jen seděním doma a obavami z nového života, který mi příští týden začne. Hodně času trávím tak nějak s přítelem a vždycky si to moc užívám. Začali jsme teď více cestovat a myslím si, že to svědčí jak nám, tak i našemu vztahu. Minulý týden jsem se asi po 10 letech vrátila na Hukvaldy a byla jsem unešená. Vůbec jsem si to okolí sice nevybavovala, bronzová liška už taky není originál, ale celkově to na mě moc hezky zapůsobilo. Jeli jsme tam někdy k večeru, takže jsme už neměli možnost nahlédnout do hradu, ale alespoň jsme si udělali takovou malou procházku po oboře. Příroda je tu skvělá, všude ticho a klid a nejvíce se mi líbili volně pochodující jeleni a srnečky. Pokud to někdo máte blízko od domova, určitě se tam zajeďte podívat, je to naprosto kouzelné.


Včera jsme se rozhodli, že se vrátíme zpátky na Slovensko, konkrétně pár kilometrů za hranice na Súľovské skály. Miluju tu přírodu tam a moc jsem si přála skály vidět, takže když bylo volno, vyrazili jsme. Přítel zrovna flákal imatrikulaci, ale kdo by se chtěl škvařit v 30 stupních v obleku, když může vyrazit do přírody a něco zažít? Po cestě tam jsme se ještě stavili na Starých Hamrech, kde jsem byla úplně poprvé a na to, jaká je to malá vesnička, všechno bylo moc krásné. Ty Súľovské skály byly pro mě ze začátku celkem záhul, protože to převýšení bylo celkem velké, ale nakonec se to všechno pěkně vyrovnalo. Navštívili jsme i hrad no spíše trosky hradu, kde mě dostal jeden fakt. Našla jsem tam památeční desku mamince a jejímu dvouletému synkovi, kteří tam v roce 2008 zemřeli při bouřce zásahem blesku. Nemám ráda takové situace a musím říct, že i mě z toho zamrazilo. Zřícenina to ale byla krásná, byl odsud krásný výhled a nám se tam moc líbilo. Jsem moc ráda, že bydlím v místě, kde mám skoro na dosah ruky takové skvosty a rozhodně doporučuji všem skály navštívit. Je to něco neskutečného!
8 komentářů:

 1. Je skvělé, že trávíte s přítelem společný čas cestováním, nic lepšího snad nemůže být :) Vypadá to tam krásně! A dávám odběr, kdyby tě i můj blog zaujal, budu ráda, když mě budeš sledovat také :)

  BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc mě tvůj komentář potěšil! Na blog určitě kouknu :) Děkuju!

   Vymazat
 2. Krásné fotky! Ještě nikdy jsem ani na jednom místě nebyla, ale potom, co jsem viděla tvůj článek, bych tam ráda vyrazila :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak muselo být určitě krásně. :) Fotky jsou moc povedené. Líbí se mi tvůj blog a styl psaní, dávám odběr! :) taky píšu blog, tak pokud chceš a můj blog tě zaujme, mužeš mrknout i ke mě a případně tam zanechat i odběr, budu moc ráda. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Super článek :) A úžasné fotky. Hrozně mi připomínáš bývalou přítelkyni mého bratranec :D :)
  Mimochodem také máme Hukvaldy blízko :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D to je vtipné :D :) A děkuju moc za skvělý komentář :)

   Vymazat