sobota 31. prosince 2016

Tak asi šťastný rok 2017!

Ať už byl ten rok 2016 jakýkoliv, jsem za něj šťastná. Beru jej jako ten nejpoučnější a nejúspěšnější rok svého života a i když bych v něm určitě našla nemálo chvil, kdy jsem neměla absolutně chuť pokračovat, stál sakra za to! Samozřejmě nejsou v životě jen okamžiky, kdy se cítíme šťastní a ani v tom mém nebyly, každopádně je jen na nás, jak se k nim postavíme. Můj rok 2016 byl plný nečekaných zvratů, změn, ale také lásky a okamžiků, kdy jsem se cítila jako princezna. Jelikož byl pro mě rok 2016 také rokem maturitním, tuším, že někdy začátkem ledna jsem absolvovala náš maturitní ples. Neskutečně moc jsem se na něj těšila, i když jsem byla nervózní a nevěděla, co od něj očekávat. Sháněly jsme s mamkou šaty a pamatuju si, že i když už se to zdálo marné, nakonec jsem sehnala ty, které pro mě nakonec (i když po pár úpravách) byly dokonalé. 


Celkově se toho přes zimu moc nedělo, hodně jsem se učila a snažila se mít co nejlepší výsledky, i když to nebylo vždycky úplně jednoduché. Na konci jara jsme měli třídní focení, při kterém jsme se nedokázali strašně dlouho shodnout na tématu a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Teď se dívám a trochu se stydím za to obočí. Jo a taky jsem dost naštvaná na kamarádky, že mi to neřekly! 


Konec školního roku pro mě začal samozřejmě o dost dřív kvůli maturitě a my ho zakončili úžasným posledním zvonění ve stylu hippies. Miluju tuhle fotku, protože vlastně zdůrazňuje to, co mi střední škola dala - přátelství. Tohle je pro mě největší výhra a štěstí, které jsem za ty 4 roky mohla získat. Za 3, 2, 1 - zpráva typu: Proč jsem na tvém blogu?! :-D 


Maturitní období bych asi radši ani nekomentovala. Bydlela jsem dva týdny u prarodičů kvůli většímu klidu, přibrala tam asi 10 kilo, ale hlavně, že jsem to všechno zvládla! Každý si přeje ty nejlepší výsledky a i když se to nepodařilo tak, jak jsem si představovala, byla jsem šťastná. Jediné, co bych k mé maturitě ráda řekla je jedna věc. Spousta dětí si stěžuje na své učitele, že jsou protivní, že je nemají v oblibě atd. Ani já jsem nebyla stejná a když nám ve druháku změnili třídní učitelku, všichni jsme byli otrávení a vím, že to s náma nikdy neměla jednoduché. Při ukončení maturit měla proslov, ve kterém nám otevřela svoje srdce a ukázala, že to v období, kdy přebírala naši třídu, neměla jednoduché. Že jsme ji prý donutili jít dopředu. Byl to nepopsatelně silný moment, ve kterém jsem jen stála a nemohla ani dýchat. Chci tím jen říct, že učitelé jsou také jen lidé, kteří mají své problémy a jejich špatná nálada se opravdu nespraví pohledem na 25 otrávených žáků, kteří se jim ten den snaží ještě více znepříjemnit. Každopádně svoje pomaturitní volno jsem se snažila co nejvíce užít a byla jsem na svém prvním focení. Ne, nejsem žádná modelka, neumím se fotit a podobně, ale jsem za tu zkušenost nejvíce ráda.


Nejhezčí zážitek za celý rok jsem si ale odnesla z našeho pobytu na Slovensku (článek zde), kde jsem (ostuda) nikdy nebyla. S přítelem jsme procestovali Jánošikovy diery, Velký Rozsutec, Tatry a užívali si v Bešeňové nebo Tatralandii. Byla to asi nejkrásnější dovolená, kterou jsem si mohla přát, protože 10 denní válení u moře mi moc neříká a i když jsem párkrát brblala, že mě bolí nohy, bylo to nejskvělejší. Jo a mimochodem, na prostřední fotce nejsem těhotná. Však to znáte, jenom silnej vítr, ehm..
Před prázdninami jsem ještě dělala přijímací zkoušky na 3 vysoké školy - Báňskou, kde jsem si podávala přihlášku na Ekonomiku a management. Touto školou to už mělo všechno skončit, protože jsem přijímací zkoušky zvládla, byla jsem přijata a nakonec jsem se na školu i zapsala. Další dvě přihlášky putovaly na Ostravskou univerzitu, obory Experimentální biologie a Ochrana veřejného zdraví. Věděla jsem, že se nedostanu, ale nakonec se zadařilo, odhlásila jsem se z báni a teď jsem hrdá na to, že jsem studentkou lékařské fakulty (nemachruju). Článek o tom, proč jsem po lékařství toužila, najdete zde. Navíc jsem si ve škole našla supr čupr kámošku (zdravím Anet do Brna) a celkově jsem za tuto část minulého roku hrozně šťastná! Největší zvrat asi nastal teď ke konci roku, protože jsme se s přítelem shodli na společném bydlení. Je to pro mě ještě všechno strašně čerstvé, není to vůbec růžové a dokonce mi někdy přijde, že tam nejsem šťastná. Máme nádherný byt, nemusím každé ráno vstávat o půl 5 a 3 hodiny cestovat, mám po boku úžasného muže, ale někdy se toho na mě navalí tak moc, že sama vlastně nevím, kdo jsem. Schválně mi napište, jestli jste to po přestěhování měli stejně. Konec roku jsem trávila doma s rodinou, užila si nádherný Štědrý den a svátky, viděla pohromadě všechny lidi, na kterých mi záleží a cítila se opravdu moc šťastná. 


Doufám, že nový rok 2017 bude stejně úspěšný jako ten předešlý, že bude plný nekončící lásky, zážitků, přátelství, okamžiků s rodinou a hlavně plný štěstí a zdraví, které je pro mě už nějakou dobu na prvním místě. Jsem vděčná za všechno, co mám, za to, že je tady někdo, kdo mě miluje, i přes to jaká jsem, že mám tolik možností, kde dokázat, co ve mně doopravdy je. Těším se na to, co nám ta dva tisíce sedmnáctka přichystá, opravdu jo. Každý rok si dávám předsevzetí jako "zhubnout, mít lepší výsledky ve škole, více sportovat..", ale nikdy je nedodržím. Přemýšlela jsem nad předsevzetím pro ten nastávající rok a dospěla jsem pouze k jednomu. Mým předsevzetím pro rok 2017 je na základě zkušeností: Být šťastná sama se sebou a chovat se k lidem tak, jak bych si přála, aby se oni chovali ke mně. Buďte na sobě hodní, nehádejte se a užívejte si toho, že máte jeden druhého. Protože více než láska a zdraví na světě opravdu není. Všem Vám přeji, aby ten rok 2017 byl takový, jaký si ho jen dokážete vysnít. Takže..zase za rok :-)

8 komentářů:

 1. Vybrala si pro tento článek opravdu nádherné fotky a maturiťák bych si hned zopakovala :).
  Beauty by K. + u mě na blogu najdeš soutěž o parfém

  OdpovědětVymazat
 2. Ten článek má strašně pohodovou atmosféru, asi hlavně proto, že v něm působíš opravdově a lidsky. Na maturiťáku ti to muselo fakt slušet a uvidíš, že v novým bydlení si za chvíli zvykneš (nebo ti to minimálně přeju, ještě jsem moc mladá na to, abych se odstěhovala od rodičů :D). A ty předsevzetí jsou krásný, podle mě je to nejlepší možná varianta toho, jaké si člověk může dát. Hodně štěstí v novém roce! :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tak krásný komentář! :-) Tobě taky hodně štěstí v novém roce! :-)

   Vymazat
 3. jééj slovensko je velmi krásne je super ze sa ti tu páčilo :) tatry su najlepšie krásne štíty hôr :)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Doufám, že pro tebe bude rok 2017 o hodně lepší než ten minulý! Přeji ti jen to nejlepší do nového roku :)

  Můj prosinec 2016

  16 věcí za rok 2016

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný nový rok ! :) Ať se ti vyplní vše, co si přeješ ! Já věřím, že určitě jo :).

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat